مشاوره تحصیلی

زمانی که فرد برای حل مشکلات خود به مشاوره تحصیلی مراجعه می‌کند، مشاور تمام اطلاعات لازم را برای افزایش موفقیت تحصیلی در اختیارش قرار خواهد داد. افراد با توجه به راهکارها و پیشنهادهایی که یک مشاوره تحصیلی به آنها می‌دهد می‌تواند راحت‌تر تصمیم بگیرند و موفقیت خود را تضمین کنند.

همانطور که قبلا هم گفته شد افراد در مراحل مختلف زندگی خود که نمی توانند به تنهایی از پس مشکلات شان بر بیایند و تصمیم درست را بگیرند به مشاوران حاذق و توانمندی در زمینه مشکلاتشان مراجعه می‌کنند. یکی از مشاوره هایی که می تواند کمک شایانی به افراد کند که بهترین زندگی و آینده را برای خود رقم بزنند مشاور تحصیلی است.

• مشاوره تحصیلی چه کسی است:

در حقیقت یک مشاوره تحصیلی خوب روانشناسی است که تجربه و اطلاعات و سواد خوبی را در بالابردن توان دانشجویان و دانش آموزانی که میخواهند موفق شوند دارند. مشاوران تحصیلی همیشه بهترین برنامه ها و راه کارها را در اختیار مراجع های خود قرار می دهند.

• از جمله مواردی که با کمک مشاوره تحصیلی حل خواهد شد:

۱.بالا بردن اعتماد به نفس

۲. مدیریت کردن وقت

۳. روش های بهتر یادگیری

۴. درمان اختلال های یادگیری

۵. از بین بردن استرس و اضطراب های درس و امتحان

۶. از بین بردن فراموشی مطالب ۷.داشتن ارتباط بهتر با همکلاسی ها و استادان

• وظیفه اصلی یک مشاور چیست:

هدف اصلی مشاوران تحصیلی کمک به دانشجویان و دانش آموزان در مراحل سخت درس خواندن و برخورد با مشکلات است. در واقع آن ها با صحبت کردن با مراجعین خود به عمق مسائل و مشکلات آن ها پی خواهند برد و باحمایت کردن از آنها و در اختیار گذاشتن بهترین راه حل ها  می توانند به رفع سریع مشکلات مراجعین خود کمک کنند.

• جلسات مشاوره تحصیلی چگونه است:

معمولاً مشاوران تحصیلی جلسات مشاوره را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که هم با مراجعه و هم با خانواده آنها به صورت خصوصی صحبت کنند و به عمق مشکلات پی ببرند و سپس با در نظر گرفتن همه جزئی از مشکلات را حل کنند.

• از جمله مشکلات دیگری که با مراجعه به مشاور تدریس حل خواهد شد:

۱.از بین بردن حس خشم و عصبانیت مراجع

۲. از بین بردن بی انگیزگی برای ادامه تحصیل

۳. از بین بردن بعضی از مشکلات شخصی مراجع

۴. از بین رفتن مشکلات مراجع ها و خانواده هایشان.